TEAMS/PLAYERS

Rosters

4th Grade Boys Gold5th Grade Boys Yellow5th Grade Boys Green5th Grade Boys Gold6th Grade Boys Gold
Warren BartramAaron SnipAri RodriguezCaden YoungImran Guyo
Tiago van der VenLucas TerzicCooper naFinn LeachJacob Glazer Fleishman
Monte MichieJake SnyderLiam CareyNolan OwensSP Horan
Nick HuntingtonJack AbramsCaelan WobbrockConnor GuiseTalen Haywood
Ryan TowneJack O'NeillJeffrey BoknechtCoulter DearieJames Hanson
Jake SprangersQuinn HippeAndrew GoodmanMiles johnsonBlake Jensen
Cole MyersMarcus HansonLucas BagleyMason WinegardnerMax Ernst
Kiran ThakkarGriffin PeyovichShale SmithDash IstafanousPeyton Sprangers
Pearson DukesGrady LarsonIsmail guyoBearSam Engman
Frank MoodyEaston NEwellLuke TraceyTeddy Hanlon
Colby ConradLawson Bailey

7th Grade Boys Gold8th Grade Boys Green8th Grade Boys Gold5th Grade Girls Gold7th Grade Girls Gold
Isaac ElaimyMarco AaronsonAsrom AkalePreslie LampittAnna Laboda
Yohanes akaleRaymond SteingraberSam VialKeira BlairKiera Heim
Nicholas AbramsJordan DykemaEvan WolfeMia Salazar-HansonAva Krueger
rominic quibanUjaager SinghCharlie WeberSophia FaucherStella Simchuk
Drew LoftinZayad HyderJR CassidyAmanda ChristianLila Brodsky
Marco RoselliniEthan GenowayMatthew RothrockMadelyn SlattCarly Christian
Tsogt-Ochir BatbaatarRohan HendricksonWill MurrayAva AndersonMaren Winegardner
Max RyanBrady OswaldCarsonFrances HoreyFrances Waltz
Beckett swansonMikhail zasimczukDrew PickettElla SpencerJulia Laney
Grayson PeyovichTanner JohnsonLiam StaceyGia GustavAliyah Dockter
Kellyn MurphyPaige McNichols
Millie Kannier
Elise Pickett
Katie O'Neil
Gracie Boden
Lauren hupf

Training and Film Study Schedule (Calvary Gym)

No Training: Nov. 23rd, Dec 25th – Jan 1st, Jan 15th, Feb. 19th

5th GirlsMondays6:45-8pmFilm 6:45-7pm
7th GirlsMondays5:45-7:30pmFilm 5:45-6pm
4th-5th Boys (Yellow)Mondays4-5:15pmFilm 5-5:15pm
5th Boys (Gold/Green)Tuesdays5-6:15pmFilm 6-6:15pm
6th-7th BoysMondays5-6:15pmFilm 6-6:15pm
8th A/B BoysThursdays7:45pm-9pmFilm 7:45-8pm

Practice Schedule (Rav Eck CC)

No Practice: Dec. 27th

GradeTime
4th-5th Grade Boys (Yellow)4-5pm
6th-7th Boys5-6pm
5th Boys (Gold/Green)6-7pm
8th Boys7-8pm

Leagues

TeamLeague
4th BoysMercer Island Peak
5th Boys ATournaments Only See List Below
5th Boys BPeak League
5th Boys CSeattle Parks/Rec
6th BoysSeattle Parks/Rec
7th BoysSeattle Parks/Rec
8th Boys AMercer Island Peak
8th Boys BSeattle Parks/Rec
5th GirlsPSTL and Rec
7th GirlsPSTL and Rec

Tournament List

Tournament List For 5th
Lynden, WA. Nov 18-19
Vancouver, WA. Dec 2-3 State Qualifier
Seattle AAU, Dec 26-27 State Qualifier
Vancouver, WA. Jan 20-21 State Qualifier
Seattle WTA, Feb 24-25
Spokane, WA. Mar 16-18 State Championships